מאמרים

חוק זכויות יוצרים

חוק זכויות יוצרים הוא אחד החוקים הקשים לאכיפה. אדם ממוצע מן היישוב נתקל בסוגיות של זכויות יוצרים כמעט מדי יום מבלי להיות מודע אליהן שכן, התוצר הסופי שמגיע לצרכן או ללקוח הקצה נראה דומה ולא מעיניינו של הצרכן לברר מה עבר על המוצר המוגמר בדרך למדף, או לכל מקום אחר. המציאות מצביעה על כך שזכויות יוצרים מופרות ונרמסות חדשות לבקרים במדינת ישראל בשדות רבים ובתחומים שונים ומגוונים.
בדרך כלל כשאנו מדברים על זכויות יוצרים עולה לנו עולם המוסיקה לתודעה. כולנו מכירים את סיפור הדיסקים הצרובים וההורדות שירים באינטרנט שהפכו את חייהם הכלכליים של יוצרים ואמנים רבים לגהינום. יוצרים, משוררים וזמרים לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים ולראות כיצד עבריינים מפקיעים מידיהם את היצירה שלהם, מזייפים אותה ומוכרים אותה בחצאי מחיר ומטה מבלי שיש להם תגמול כלשהו כחלק מן העניין.
אך זכויות יוצרים אינן מדברות רק על מוזיקה, כל דבר שמישהו המציא בעל תעשייה ובכל תחום יש לו זכות ראשונים. הפרה של זכויות יוצרים יכולה להיות בתחום האופנה, הדפסה על חולצות, אדריכלות, עיצוב, המצאות בתחום הרכב או גאדג'טים שונים. כאשר הרעיון שלך נגנב ושוכפל מבלי שיש לך אמירה או זכות וטו, קופחת על פי חוק זכויות היוצרים וללא ספק מגיע לך פיצוי. מה גם שחלקך בעוגת השלל לא קיים.
זה מאד יכול לקומם אם אתה מעצב אופנה ויצאת בדגמים יחודיים

המשך מאמר