מאמרים

עד כמה חשובה התדמית הציבורית של חברי כנסת - חלק שני

מי בעדינו ומי נגדנו. אולי זו אשליה אבל אנחנו נצמדים אליה ולא מתכוונים לעזוב.
איפה חסרה השקעה
למרות כל יועצי התקשורת, מדפסות העיתונים לא עושות חסד גדול מדי לחברי הכנסת שלנו. לעומתם, חברינו מעבר לים יודעים לעשות את זה הרבה יותר טוב מאיתנו. יותר אמריקאים יודעים מה שמו של הכלב של אובאמה מאשר שמו של ראש ממשלת ישראל. יותר צרפתים קנו את הדיסק של אישתו של סרקוזי מאשר כאלה שביקרו בישראל. אז שם יודעים לנצל מדפסות טוב יותר מאשר בארץ – אבל זה לא נגמר כאן. אם כבר הזכרנו את צרפת – ז'אק שיראק, נשיאה הקודם, חשף פרטים רבים כלכך ומחמיאים כלכך מחייו האישיים שספק אם ישכחו אותו בזמן הקרוב.
מה הם צריכים לעשות
אף אחד לא יקנה חולצות מודפסות של חברי כנסת אז הדפסה על חולצות ירדה מעל הפרק. בכל זאת, למרות שלא הרבה אנשים רואים את ערוץ הכנסת, יעשו רבים בחוכמה אם ירסנו את עצמם בהיכל מאחר ומצלמות יודעות לתעד רגעים מביכים ביותר. אתם חושבים שזו הנורמה ואתם צודקים אבל תארו לעצמכם כמה חיובי יצטייר חבר כנסת אשר ינהג באבירות במקום בחזירות, על רקע ההתנהלות המביכה של רעיו למקצוע.
הדפסה על חולצות ירדה מעל הפרק, אבל פתרונות אחרים – גם אם הם נדמים זולים לפעמים, עובדים על הקהל הרחב. הופעה באירועים חברתיים. התחכחות בכוכבי תרבות – כל הצעדים האלה יכולים למתג חברי כנסת ולהרים את המפלגה שבה הם חברים על נס תרבות הפופ.

חזרה לחלק ראשון